Щоб бути корисною, сторінка пагінації №2 розповідає, що у неї в голові. Точніше, у блоці <head> цього html-документа.
Чекліст для перевірки SEO пагінації на сайті
- Впевнитись, що боти сприймають URL як унікальні. Кожна сторінка в ланцюжку пагінації повинна мати власну вебадресу. Для генерації адрес не можна використовувати фрагменти з #хешем, бо формально вони не змінюють локатор.
- У цього блога в структурі URL використано піддиректорії: "../page=2/". Увага! Адреси з "/page=1/" створювати не треба, бо першою вже є сторінка категорії. Інакше мали б проблеми з дубльованим контентом.
- Перевірити canonical посилання. Канонічною версією сторінки пагінації має бути вона сама, у жодному разі не перша сторінка. Так каже Google в своїх «Рекомендаціях щодо розбиття контенту на сторінки».
- Мій канонікал вказує на той самий URL, що ви бачите в адресному рядку: <link rel="canonical" href="https://им'я-домену/page=2/">. Ось ще приклад пагінації з параметром в URL: "https://им'я-домену?page=2/".
- Пересвідчитися, що в meta robots нема noindex. Адже не рекомендовано закривати пагінацію від індексації в метатегах для роботів (зрештою, в HTTP заголовках також).
- В <head> цієї сторінки ви не знайдете тегу <meta name="robots" content="noindex">. Взагалі-то, жоден мануал від Google не забороняє вилучати нумеровані сторінки з індексу. Але ж тоді не буде впевненості, що пошуковик зарахує посилання з неіндексованих сторінок! Він має можливість їх досліджувати (твіт співробітника), але обіцянок не дає.
- Встановити rel="next" і "prev", опціонально. Як з'ясувалося у 2019, Google давно не використовує ці підказки в тезі <link>. От Bing підтвердив (твіт співробітника), що бере їх до уваги, але лише для «кращого розуміння структури сайту».
- Тобто в пошуковій видачі сторінки пагінації не об'єднуються, і кожна там буде сама за себе. Як на мене, кнопок Вперед/Назад достатньо для розуміння структури сайту, якщо ланцюжок пагінації не довгий. Тому на цьому сайті підказки <link rel="next" href="URL"> і <link rel="prev" href="URL"> не впроваджено.
- Створити шаблон для title, description і h1. Хоча не заборонено й лишити ті самі, що на 1-й сторінці. Google каже, що назва, опис й заголовок сторінок пагінації не зобов'язані бути різними. Відштовхуватись радить від типу контенту.
- Наприклад, в пагінації блога унікальність заголовків не так вже й важлива. Все залежить від того, за якими запитами ви хочете, щоб ранжувалися глибокі (віддалені від головної) сторінки. В цьому блозі тайтли й дескріпшени генеруються автоматично й відрізняються лише номером сторінки. H1 за замовчанням незмінний, але для цієї сторінки створено власний. В цілому, якщо ваша CMS дозволяє редагувати метатеги сторінок пагінації, варто скористатися можливістю. Тільки обережно, щоб не проґавити десь канібалізацію ключових фраз.
Щоб побачити html-код цієї сторінки, натисніть Ctrl+U або наберіть в адресному рядку view-source: перед URL адресою.
Posts, page 2
Хто, я? Я і не живий-то взагалі!
Трохи COOKIES
Цей сайт використовує два типи cookies: аналітичні та ті, що потрібні, щоб працював цей діалог. Analytics від Google допомагає мені зрозуміти, як користувачі взаємодіють з сайтом та що я можу покращити.