Author's avatar

Привіт! Тут з’являтимуться думки про SEO, перевірені практикою. Маю зазначити, що у фокусі не буде тем, як от «вивести в Топ-10 за місяць». Ключові питання блогу – здоров’я сайту та конкуренто­спромож­ність у Пошуку незалежно від апдейтів пошукових систем.

  Сподіваюся, буде цікаво! Olya Vo, Technical SEO

Дозвольте представити вам мій невеличкий блог. Це статичний вебсайт з хостингом на GitHub Pages. Щоразу, як я створюю новий пост чи знаходжу прикру помилку, GitHub Actions звуть Jekyll, щоб той наново побудував сайт з репозиторія з вихідним кодом. Мені подобається Технічне SEO, Javascript і читати ваші коментарі під статтями. Я стримано ставлюся до jQuery, Bootstrap, Disqus, Facebook і лінкбілдінгу. Тому скрипти на сайті написані на чистому Javascript, а зворотній зв'язок забезпечує Staticman – геніальна система коментарів, яка не потребує сервера.

Про що цей блог

Коротко, цей блог про вебсайти й пошукові системи. Він не призначений для монетизації. То чому я його роблю?

Тому, що мені подобається Web, як ідея і як реалізація. Хочу бачити корисні, красиві, швидкі сайти, коли шукаю щось в мережі для себе або заради справи.

Тому, що SEO мене цікавить, і я докладаю зусиль, аби робити SEO мені також подобалось.

Сподіваюся, всі погодяться: Search Engine Optimization – давно не «Оптимізація для Пошукових Систем». Підсилені штучним інтелектом пошукові машини розуміють живу людську мову, розпізнають образи, вміють класифікувати, оцінювати й робити висновки. Зміни в програмному коді пошукача відбуваються ледь не щоденно, тому статистика результатів Пошуку та обумовлені нею рекомендації з оптимізації швидко (й непомітно!) застарівають.

Завдання сучасного SEO, як на мене, полягає в:

  1. Оптимізації сайту для... людей, браузерів і ботів;
  2. Аналізі принципів функціонування й розвитку пошукових систем.

A) + B) = Подання веб-ресурсу в максимально «стравному» для пошуковика вигляді не на шкоду здоровому (людському) глузду.

Інтелектуальну та здатну до самонавчання пошукову систему не змусиш поважати сайт, поки вона його не зрозуміє. Її не нагодуєш «густотою ключових фраз» і не напустиш в очі туману – принаймні, надовго. Так, деякий час її можна годувати хоч милом – аж до того моменту, поки вона випадково не спробує щось іще.

Для кого

Як будь-який інтернет-ресурс, цей блог зрадіє кожному читачеві. Однак SEO-публікації переважно будуть адресовані непрофесійній аудиторії, і ось чому.

Я знаю людей, що роблять значущі справи і/чи мають невеликий бізнес. Вони вміють доступно пояснити суть своєї роботи й хотіли б мати представництво в Інтернет – ширше, ніж стрічка новин Facebook. Зробити сайт можна різними способами, а от коли доходить до просування... Або з’ясовується, що сайт технічно непридатний до оптимізації, або укладена великою SEO компанією ціна виявляється заважкою для малого бізнесу.

Отже, цей блог для тих, хто розвиває сайт самостійно або ще тільки планує його створити.

На жаль, не запропоную тут повний курс SEO з нуля: не маю покликання навчати й достатньої компетенції з низки питань. Що я можу – спробувати писати про щось цікаве для себе у такий спосіб, щоб це стало у пригоді іншим.

Звернення до «неспеціалістів» в SEO

Тобто до тих, хто окрім кімнати в комуналці (=акаунта соцмереж) хоче отримати власне просторе житло – свій сайт.

  1. Не вважайте себе неспеціалістом, просто не згадуйте про це! Багато успішних seo-консультантів мають освіту, що аж ніяк не пов’язана з Інтернетом або маркетингом.
  2. Для розуміння роботи веб-пошуку зовсім не обов’язково розуміти будову пошукових систем.
  3. Нема потреби вивчати всі поняття, якими рясніють кейси з seo-просування. Важливіше зрозуміти принципи і подивитися на світ очима пошукових машин .
  4. Скільки б ви не читали про SEO, вчитися доведеться з власних помилок. По-іншому не вийде.
  5. Замість вправ треба буде вдосконалювати сайт, підживлювати акаунт на Google Maps та будувати контакти онлайн, щоб на тематично близьких сайтах з’явилися посилання на ваш матеріал.
  6. Просування сайту потребуватиме зусиль. Але за ними не можна забувати й про технічну сторону SEO – оптимізацію коду та структури сайту.
  7. Якщо не готові «сеошити» вночі після роботи, краще знайти асистента, але перші кроки робити разом.

Яким ви сподіваєтесь бачити Інтернет за кілька років?

Майбутнє 1. 99% пошукових запитів Google обслуговує самостійно, не спрямовуючи користувача на інші сайти. Не треба більше серфити в пошуках дозвілля: гугл-асистент поінформує, що вже час сходити в кіно і запропонує фільм, який обов’язково вам сподобається. Близьку до душі пральню вам також підберуть автоматично на базі типових маршрутів та історії оцінок локальних сервісів.

Майбутнє 2. Інтернет – синонім права вибору, функціональне середовище для спілкування, навчання, роботи і бізнесу. Люди й організації створюють сайти, щоби розповісти про справу і надати аудиторії більше можливостей. Гугл індексує, ранжує, модифікує ранг – все заради того, щоб голос кожного було почуто.

Звісно, ці версії вже невідокремні й обидві стануть частиною нашого Завтра. Проте кожному під силу вплинути на результат і бодай трохи змінити пропорцію на користь свого варіанту. Спробуємо? І побачимо, як вийде.

Буду рада зустрічі на інших сторінках блогу!

P.S. Хоча це й персональний блог, посутні доповнення завжди доречні. Маєте ідеї – запропонуйте, будь ласка!