Випробуємо найкращі з безплатних AI-генераторів контенту, якими можна скористатися онлайн. Порівнювати залучені інструменти будемо на прикладах.

В контексті SEO штучний інтелект (AI, ШІ) частіше згадують як основу алгоритмів ранжування – Google RankBrain та інших. Втім, AI вже давно використовується для контент-аналізу (NLP), а в контент-марке­тингу скоро геть замінить живих копірай­терів. Чому ж цей пост з'явився лише зараз? Тому, що тепер всім доступна й генерація зображень приголомшливої якості.

Ілюстрація від DALL-E2: AI малює, сидячи за столом
Олівець завжди трохи не там:)

Наразі кілька тренованих систем машинного навчання здатні намалювати картинку за текстовим описом, але DALL-E2 від OpenAI, здається, обдарований не гірше за людину. І малює задарма! Титульне зображення посту складене з етюдів, створених цією системою за безглуздим запитом

«AI замислився над картинкою, яку малює за столом, на якому стоїть чашка кави й лежить напівз'їдений бутерброд»
(«AI thinks about the picture while drawing it, sitting at the table, on which there is a cup of tea and a half-eaten sandwich»)

Ще пару етюдів на тему ви побачите далі; інші фантастичні малюнки можна подивитися на DALL-E2 demo. На демо варто поглянути, але повер­тайтеся, будь ласка, якнайшвидше: мені кортить дещо вам розповісти.

Акули SEO, ймовірно, попросили б AI написати на тему «Як створити блог пост за допомогою AI» й мали б насичений ключовими фразами контент. Проте мені цікаво взяти злободенну тему та з'ясувати, чи здатна машина згенерувати гідний довіри контент. Найзлободенніша сьогодні тема – війна в Україні, але ви можете обрати свою.

Тож, маємо тему майбутньої статті та завчасно зібрали ключові слова. Протестуємо кілька інтелектуальних генераторів тексту та порівняємо їхні переваги й недоліки. Більшість AI-генераторів поки не знає української (окрім Rytr), тож спілкуватися доведеться англійською.

Стаття з ключових фраз: AI пише SEO текст, поки ви п'єте каву

UPD! Цей розділ був присвячений Longshot AI, але на сцені з'явився ChatGPT й виконав завдання за пів секунди! Лишаю на місці опис функцій Longshot, а новий текст від ChatGPT додам наприкінці розділу.

Першим йде не найпростіший спосіб створення контенту, проте лише він спрацював там, де важливі факти. Якщо ваша тематика не потребує факт-чекінгу, можна почати з легшого способу. З тими, хто лишається, переходимо на Keywords to text від Longshot AI, реєструємось та вводимо ключові фрази, до 400 знаків. В мене були такі:

war in Ukraine, russian invasion, 24 february 2022, missile strikes, air bombs, cities destroyed, tens of thousands of civilians killed, russian war crimes, trial, putin goes all-in, russian oligarchs, public opinion polls, propaganda from tv screens, russian people support special military operation, partial mobilization in russia, ukrainians recapture their lands, victory, reparations

Краще не мішайте все до купи, як у мене: тексту програма видасть небагато, тому ключі варто підбирати окремо під кожен підрозділ майбутньої статті.

Генерація неструктурованого тексту

За одну спробу AI видав на-гора три гладенькі, але недописані уривки завдовжки 525-565 символів. Схожі один на одного як близнюки, але їхня унікальність загалом – 100% згідно plagiarismdetector.net.

Інструмент Keywords-to-text від Longshot AI в дії

За хвилину клікання мишкою з цього вийшов отакий копіпаст на 910 знаків:

On February 24, 2022, Russian forces invaded Ukraine, launching missile strikes and air bombs against cities. Tens of thousands of civilians were killed in the attacks, and Russia was accused of war crimes. Putin justified the so-called "special military operation" by saying it was necessary to protect Russian citizens and interests in Ukraine. But many believe that he was trying to consolidate power. Putin went all-in, and Russian oligarchs supported him. They had been funding the war effort, and propaganda from TV screens convinced the Russian people to support the special military operation. Public opinion polls had shown that the Russian people supported the war until partial mobilization was ordered in Russia and the conflict escalated. However, the Ukrainians were able to recapture their lands and ultimately achieve victory. As a result of the war, reparations were paid to Ukraine.

Редактор Grammarly оцінив якість тексту в 86%, в основному через зловживання пасивом. Це зовсім непогано! В тому, що можна довірити машині писати текст, ми щойно впевнилися.

Як щодо структури? Longshot й в цьому не підвів: для створення назви статті та заголовків підрозділів раджу спробувати два інструменти. Перший простий, Постав питання: на вході – вказані вище 400 зн. ключових слів, на виході – такий перелік:

Longshot AI створює питання (FAQs) з ключових слів

Не сумніваюся, що цій функції знайдеться й інше застосування: вона допоможе створити для статті секцію FAQ з прицілом на розширений сніпет в Google-пошуку.

Другий інструмент так і називається, Заголовки. Він працює з меншою кількість ключових слів (до 200 знаків) та вміє генерувати три типи заголовків: описові, перелічувальні та зазивні (у виді емоційно забарвлених закликів). Скорочений список ключових фраз в мене виглядає так:

war in Ukraine, russian invasion, 24.02.2022, cities destroyed, tens of thousands of civilians killed, putin goes all-in, oligarchs, propaganda, partial mobilization in russia, victory, reparations

Вочевидь, цим фразам, вже й так емоційно забарвленим, не личитимуть заголовки-заклики. Далі побачимо.

Описові заголовки

Щоб ШІ їх згенерував, в інтерфейсі Headlines треба встановити перемикач біля Descriptive, тоді матимемо:

Описові заголовки

Зверніть увагу, що машинний інтелект відредагував статистику: десятки тисяч перетворилися на 100 000. Тобто з неточними даними ШІ не надто обережний.

Перелічувальні заголовки

Йдеться про той, нелюбий багатьом вид назв на кшталт «10 місць, які варто відвідати в Криму після деокупації». Щоб перетворити ключові слова на заголовки цього типу, обирайте Listicle:

Перелічувальні заголовки

Видно, що AI обрав найголовнішу ключову фразу й використав її в усіх прикладах. І ще одну другорядну, яку застосував тричі.

Зазивні заголовки, що «чіпляють»

В оригінальному англійському прочитанні це звучить як CTA – заклик до дії. Демонструю результати двох спроб: їх можна вважати успішними, але жоден з результатів мене (очікувано) не задовольнив.

СTA headlines: олігархиСTA headlines: репарації

Перше, що впадає в око – різна довжина списку. Так, при послідовному генеруванні матимемо різну кількість варіантів. Друге – це надмірний ухил в тему грошей, яка, на думку AI, має «зачепити» широкі верстви населення.

Вам теж не дуже? Заради справедливості покажу, що AI-дописувачі здатні й не на такий «креатив». Для прикладу наводжу зразки, створені в цьому топік-генераторі від Hubspot: п'ять заголовків за п'ятьма ключовими фразами.

Заголовки від Hubspot

Я б назвала цей результат «креативні кліше». Не розумію, як до цього причетний інтелект, хай навіть і штучний.

UPD! Неймовірний ChatGPT отримує те саме завдання та створює текст з ключових слів (перелік тут). Відразу кажу, що спитала бота, чи не турбує його, що послугами можуть скористатися дезінформатори. Відповів, що проінформований про таку можливість, але вважає, що для користувача важливо самому критично сприймати інформацію та її джерела. Отже, текст:

ChatGPT вплетає до тексту ключові фрази

В завданні не йшлося про точне співпадіння фраз, тому вважаю його виконаним на відмінно. Ще й епілог заслуговує на окрему похвалу. Вийнятково розумний бот цей GPT! (Заради об'єктивності маю зізнатись, що в інших наших розмовах він інколи демонстрував проблеми з логікою.)

Скажіть DALL-E2 AI, що має бути на ілюстрації, й за хвилину отримаєте це!

Щоб затримати читача, бракує ілюстрацій. По них звертаємося до генератора зображень Dall-E2: реєструємося в Labs OpenAI та просимо штучний інтелект створити картинку за описом. Можна навіть вказати бажаний тип: фото, малюнок олівцем, «у стилі Моне» і т.ін. – будь-що, не обмежуйте уяву! За кожним запитом система наразі видає 4 картинки, кожну з яких можна продовжити в різні боки або обрати основою для варіацій.

NB! Текст для Dall-E має відповідати суворим вимогам: не можна згадувати відомих особистостей, змальовувати жорстокість, насилля чи дорослі забави. В контексті обраної теми мені довелося дуже ретельно добирати слова.

DALL-E2 generated image | Українські міста після обстрілу

Згенеровані штучним інтелектом фотографії абсолютно унікальні згідно Google Lens та Tineye.com. Ці дві достатньо реалістичні, втім інші трохи нагадували неможливі конструкції Ешера. І на жодній з них не було зображень людей.

Спробуємо інший AI-генератор картинок? Будь ласка: безкоштовний інструмент від Socialbu виконує те саме завдання. Результат не потребує коментарів.

Socialbu generated image

Не кажу, що інших генераторів не існує. Просто мені достатньо одного – найкращого. Наступні пари картинок створив непере­вер­шений Dall-E2 за описом «Будинок після обстрілу, з дірами в даху та стінах. Самотній пес чекає на господарів».

DALL-E2 generated image (малюнок олівцем)

Різниця між парами лише у вказаному стилі: першим йде «малюнок олівцем», другим – «витончене мистецтво».

DALL-E2 generated image (витончене мистецтво)

Враховуючи наявність в OpenAI Labs плану з щомісячним безоплатним кредитом, вважаю, що тема ілюстрацій для авторського блогу закрита. Якщо ж маєте кілька сайтів чи інтернет-магазин, то безплатних балів буде замало.

Структурований, насичений «фактами» твір від Frase AI лише за темою

Наразі одним з найпопулярніших контент-генераторів є Frase. На www.frase.io кожен може створити текст англійською, ввівши в форму лише коротку назву. Це навіть не потребує реєстрації!

Ось скриншот есе довжиною 2300 знаків, отриманого за запитом "Russian war in Ukraine". Унікальність згідно plagiarismdetector – 100%.

Frase.io пише твір на задану тематику за 1 клік

Після заміни формату дат цей автогенерований текст отримав від Grammarly такі оцінки:

Overall Score = 84%,   Readability Score = 46,

що за складністю відповідає матеріалам The New York Times. Переклад цілком тут не можу навести, занадто він довгий. Трохи нижче перекладу п.1, і цього буде достатньо для висновків. Втім, вже й так очевидно, що:

  1. Заголовки логічні й розташовані в адекватному порядку.
  2. Унікальність і якість тексту на висоті.
  3. Текст насичений датами й фактами.
  4. Претендує на всебічне висвітлення проблеми.
  5. Скидається на «об'єктивний». Особливо, якщо читач не знайомий з хронологією подій.

Вам цей шедевр не нагадує конспект статей з Вікіпедії? А ось, власне, переклад:

«Росія вдерлася до Криму 18 березня 2014 року після того, як її збройні сили взяли під контроль півострів після референ­думу (тобто ще раз вдерлася?), проведеного 26 лютого 2014 року (точно?). Референдум проводився під егідою Російської Федерації та під наглядом Міністерства закордонних справ Росії. Голосування проходило згідно з умовами Договору про дружбу між Радянським Союзом і Україною 1954 року. У договорі говорилося, що будь-які суперечки між двома країнами вирішуватимуться шляхом референдумів. Кримчани переважною більшістю проголосували за приєднання до Росії.»

Уявіть, що такі статті, оздоблені автогенерованими фото, щоденно з'являються в групах і чатах, на які підписаний громадянин N. Боюся, через деякий час його мозок загрузне в цих псевдодатах і нібито-фактах, і для самозбере­ження відключить власну критичну функцію.

З цікавості вирішила запитати Frase AI ще про щось, чого немає в Вікіпедії:

«Як зав'язати краватку (How to tie a tie)»
How-to-стаття (Як зав'язати краватку) від Frase.io

Знову 100%-ва унікальність тексту, але інша, більш слушна, структура – покроковий гід. Тобто AI розуміє намір, що прихований в кожному запиті! Згаданий наприкінці тексту твіттер-акаунт існує й навіть має кілька How-to-твітів, але маю сумніви, що там йдеться про краватку.

NB! Користуючись Frase.io без створення акаунту, не можна відтворити попередні результати, вони щоразу будуть інші.

Мені це створило проблему, бо згенерований текст зберігся лише в редакторі Grammarly. Коли вирішила писати пост, перегенерувала за тією ж назвою, але результат вже не був таким гостросюжетним. Щоб зробити знімок зі старим текстом, довелося вставляти його в код сторінки через Інструменти розробника. Втім, заразом покажу й те, що Frase видав за повторним запитом.

Frase.io пише твір, спроба №2

Як бачите, ШІ трохи збився з теми після 2-го пункту, але підзаголовки цікаві. Нижче була ще кнопка «Load more».

Потрібна story? Кличте Rytr, талановитого вигадника... фактів. Або одразу GhatGPT

Через дружній інтерфейс та винахідливість Rytr AI, здається, має отримати звання «народний улюбленець». До того ж він добре розмовляє українською! Показати все, на що він здатен, не можу, бо він скупий: наданих на місяць free credits мало на що вистачає, а користуватися його послугами в житті не маю наміру (побачите, чому).

Отже, спочатку продемонструю Blog Section Writing за коротким описом та ключовими словами (по 125 знаків). В українському і, для порівняння, англійському варіанті. Готові? Маємо:

Rytr пише розділ для блогу українською мовою

  1. Майже повний ігнор ключових фраз. Для SEO-текстів цей генератор категорично не підходить.
  2. Заданий нами опис майже без змін був перенесений до результату.
  3. Rytr не знає, який зараз рок! «Понад 6 років» – це не зовсім те саме, що й «понад 8».
  4. Rytr розмірковував о причинах подій замість того, щоб створити текст з входженням ключів!
  5. Щодо визначення терміну «розпад влади» промовчу, бо ясно ж, що це переповідання чужих слів.

Англійський текст, як на мене, неочікувано гірший. Сподіваюсь, вам серцеві краплі не знадобляться.

Rytr пише розділ для блогу англійською

Це просто сюрреалізм якийсь. І абсолютне нехтування ключовими словами! Добре хоч, що штучний інтелект впевнений, що 12 листопада все закінчиться. От тільки не розумію, нащо він вигадав Революцію 2019...

Отже: з фактами в цієї машинної системи не дуже (принаймні, в безкоштовній версії). Проте я не дарма назвала Rytr письменником: це просто Бог сторітелінгу! Лише подивіться, як він вигадує історії! Ідею було задано таку:

«Маленький боязкий чоловічок вирішив вкрасти у сусіда найцінніше, що в того було. І не для того, щоб розбагатіти (він вже мав достатньо грошей), а щоб прославитися. Вкрав і сховався в секретному бункері.»

З другої спроби Rytr згенерував ось що (сорі, маю лише англійську сторі, але нижче перекладу найкращі пасажі):

Rytr вигадав сторі про боязкого чоловічка

«Малому хлоп’язі набридло повсякчас озиратись через плече. Тому він взяв і забрав у сусіда найцінніше. Й не для того, щоб розбагатіти, а щоб стати уславленим. Вкрав, сховався в таємному бункері та став чекати, поки хтось знайде його і віддасть йому належне. Але минали роки, а він так і не отримав заслуженого визнання. Тому, коли з’явилася нагода, він знову вкрав. І цього разу не забрав це додому, а вирішив віднести якнайдалі – на Марс!»

А тепер попросимо DALL-E2 намалювати ілюстрацію за тою ж ідеєю. Зазвичай не всі його витвори однаково чарівні, але з чотирьох варіантів завжди можна обрати.

DALL-E ілюструє казку про боязкого чоловічка

Вважаю, атмосферу відтворено бездоганно: хтось вдерся до бункера, аби віддати належне. Чи забрати належне...

І як не поважати настільки творчу особистість, як цей Rytr AI?! В тандемі з обдарованим ілюстратором DALL-E вони здатні вразити. Мене, принаймні, здивували!

Чи вміють пошукові системи визначати згенерований AI контент? Якщо контент якісний, не існує надійного способу довести, що його створив не людський мозок. До того ж Google неважливо, хто написав текст, який задовольнить потреби користувача. Проте буде справедливо завжди вказувати, якщо до написання статті було залучено AI.

UPD! А тепер черга ChatGPT вигадувати сюжет за заданою зав'язкою.

ChatGPT створює історію

Добра приповідка, але щодо реальності... Ніхто вже не вірить, що прототип героя «ухвалить складне рішення повернути вкрадене сусідові».

Як за допомогою AI покращити наявний вміст сайту

1. Writing Assistants

Скористатись онлайн-інструментами, які перевіряють граматику, стиль, складність і SEO-характеристики тексту. Більшість з них статистичні, але якщо ви маєте англомовний контент, то у пригоді стануть AI-асистенти на кшталт Grammarly або менш відомого в нас QuillBot. Окрім преміумверсій, обидві програми мають обмежені безкоштовні версії, які доступні також у вигляді розширення для браузера та MS Word. До того ж QuillBot AI запропонує вам співавтора: QuillBot Co-writer – це суперкорисний помічник для тюнінгу готового контенту.

2. Keyword Gap Analysis

Виявити та заповнити прогалини в семантичному ядрі сайту чи конкретної сторінки. Це окрема велика тема, що є складовою keyword-аналізу конкурентів. Простими словами, ви маєте визначити релевантні для вас ключові фрази, за якими добре ранжуються конкуренти, а ваш сайт – ще ні. Ну і, звісно, згенерувати оптимізований контент.

Великі SEO-компанії мають свої інструменти для цього, але не кожна регулярно досліджує український сегмент Інтернет. Отже, обирати краще з «наших» (приміром, Serpstat), але не очікуйте багато задарма. Можна спробувати щось витиснути з Ahrefs Webmaster Tools: це ніби free Site Explorer, прив'язаний до єдиного домену.

3. Image generation

Оздобити контент автогенерованими ілюстраціями або оновити старі. Той же DALL-E вміє не лише малювати за запитом: він дозволяє також додати зображення, щоб розширити, доповнити або стилізувати за допомогою AI.

На завершення ще пара картинок про «AI з бутербродом» (за тим описом, що й дві перші). Зовсім інші, правда?

DALL-E2 generated image: AI думає
AI, виявляється, малює лівою:)

Звичайно, це не повний перелік контент-генераторів. Принаймні, не були згадані AI-плагіни для CMS (як от CTRify для Wordpress), яких з кожним днем стає все більше. Якщо маєте ідеї, які програми впоралися б iз твором для цього посту, поділіться, будь ласка, в коментарях.